Төгсөгчид маань гадаадын их дээд сургуулиудад суралцах урилгаа авч эхэллээ.

Төгсөгчид маань гадаадын их дээд сургуулиудад суралцах урилгаа авч эхэллээ.12а ангийн сурагч Б. Номулан маань дараах сургуулиудад тэнцэж суралцах урилгаа авлаа. 1. OSWEGO State university of New York – 1861 онд байгуулагдсан 150 гаруй жилийн түүхт тус сургууль нь АНУ-ын хамгийн шилдэг их сургуулийн тоонд ордог бөгөөд 100 гаруй мэргэжлээр бакалавр, магистр. докторын зэрэг олгодог. Нью Йорк мужийн Освего дахь тус сургуульд 9000 uSD тэтгэлэгтэй суралцах урилга2. DePaul university Чикаго хотод байрлах Америкийн үндэсний шилдэг их сургуулиудын нэг бөгөөд 300 гаруй мэргэжлийн чиглэлээр дэлхийн 114 оны 22000 гаруй оюутнууд бакалавр болон түүнээс дээш зэрэг эзэмшихээр суралцаж буй тус томоохон сургуульд 18000 USD тэтгэлэгтэй суралцах урилга3. LCC International University Дэлхийн 40 гаруй улсын төлөөлөл оюутнууд суралцдаг тус сургуулийн багш нарын 60 гаруй хувь нь гадаад багш нар бөгөөд 11 оюутанд 1 профессор ногддог. Тус сургуулиудад тэтгэлэгтэй суралцах эрхээ авсан 12а ангийн сурагч Б. Номуландаа сургуулийнхаа нийт хамт олны зүгээс халуун баяр хүргэж ирээдүйд нь өндрөөс өндөр амжилтыг хүсэн ерөөе.