Home
Олимпиадын амжилт

Олимпиадын амжилт

2019-2020 оны хичээлийн жилийн амжилтууд

6-8 дугаар анги

  • 8б ангийн сурагч Г.Идэржавхлан “Korea open” уран гимнастикийн ОУ-ын тэмцээнээс 2 төрөлд мөнгө
  • 7в ангийн сурагч Э.Анхилуун “Дэлхийн бяцхан мисс-2019”-Авъяаслаг мисс алтан медаль
  • 6б ангийн сурагч Т.Энхлэн Mongolia open ОУ-ын тэмцээнээс тусгай байр
  • 7б ангийн сурагч Э.Манлай Отелло хөлөгт тоглоомын үндэсний сорилго тэмцээний тэргүүн байр, 3-р зэрэг. Дэлхийн АШТ-нд амжилттай оролцсон.
  • 8б ангийн сурагч Б.Даян  U16 УАШ сагсан бөмбөгийн тэмцээний Алтан медаль
  • “Улаанбаатар лиг 2019” Дүүргийн АШ сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс 8а ангийн сурагч Б.Чингүн, С.Очир, 8б ангийн сурагч  Г.Тодбилигт, Г.Тодбилигт нар мөнгөн медаль 

  •  “IQ намрын сорилго-2019”
     8а Ж.Хи Сок ТОП
    8а Э.Мөнхбат ТОП
    8б Г.Мишээл ТОП 
    7а Ганболд Ананд ТОП
    7б О.Золзаяа ТОП
    7в О.Сэцэнгоо ТОП
    6а Б.Тэмүүлэн ТОП
  • 6а Ц.Амар-Эрдэнэ ТОП
    6в Б.Тэмүүлэн ТОП 
  • 9б ангийн сурагч Б.Майдар Боксын клубүүдийн хотын АШТ-ээс алтан медаль
  • 7в ангийн сурагч О.Анужин Таеквондогийн ерөнхийлөгчийн нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль
  • 7в ангийн сурагч Б.Цэлмэг Deegii’s music school -ийн нэрэмжит тэмцээнээс тусгай байр
  • 7в ангийн сурагч Ш.Амарбаясгалан Алтан стандарт клубын нэрэмжит сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс үнэ цэнэтэй тоглогч
  • 8а ангийн сурагч Б.Болорсувд “Тэргүүний уншигч Д.Нацагдорж тэмдэгтэн”

9-12 дугаар анги

  • U16 УАШ сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс 11а ангийн сурагч Н.Эрдэнэ, М.Батдорж, 9б ангийн сурагч Н.Наранбаатар нар алтан медаль
  • “Улаанбаатар лиг 2019” Дүүргийн АШ сагсан бөмбөгийн тэмцээн
  • 11а ангийн сурагч М.Батдорж – Мөнгөн медаль
  • 12а ангийн сурагч М.Рэнцэнжүгдэр – Мөнгөн медаль
  • 11а ангийн сурагч Н.Эрдэнэ – Мөнгөн медаль
  • 10а ангийн сурагч Ж.Эрдэнэмөнх – Мөнгөн медаль
  • 9б ангийн сурагч Ө.Оргилсайхан – Мөнгөн медаль
  • 9б ангийн сурагч Ө.Төгөлдөр – Мөнгөн медаль
  • 9б ангийн сурагч Н.Наранбаатар – Мөнгөн медаль
  • 12а ангийн сурагч М.Рэнцэнжүгдэр ӨВ аймгийн зүүн бүсийн АШ волейболын тэмцээнээс хүрэл
  • 12а ангийн сурагч Б.Номин-Эрдэнэ МҮЭСТО-ны нэрэмжит 3*3-ын сагсан бөмбөгийн тэмцээнээс хүрэл
  • 11а ангийн сурагч Г.Энхбадрах “Иргэдийн оролцоо-II” гэрэл зургийн уралдааны тусгай байр, “Dayaeo” ундааны гэрэл зургийн уралдааны тусгай байр
  • 11а ангийн сурагч Г.Эдвард Орчлон клуын нэрэмжит усан сэлэлтийн тэмцээн, 200м төрөлд мөнгөн медаь
  • 11а ангийн сурагч Э.Энххүслэн Мэргэн клубын нэрэмжит мэтгэлцээний тэмцээний 3-р байр
  • 10а ангийн сурагч Г.Тодсэцэн UB city fanction туялзуур сэлэмний тэмцээнннс алтан медаль
  • 10а ангийн сурагч А.Хүслэн Хийлийн ОУ-ын нээлттэй III уралдаанаас тусгай байрын шагнал
  • 9а ангийн сурагч Б.Учрал Өсвөрийн жудо бөхийн АШТ, хүрэл медаль, Жудо бөхийн Баянгол дүүргийн АШТ, хүрэл медаль
  • 12а ангийн сурагч С.Гүнбилэг “Тэргүүний уншигч Д.Нацагдорж тэмдэгтэн”
  • “IQ намрын сорилго-2019” – 9а ангийн сурагч А.Ану – ТОП
  • 12а ангийн сурагч Э.Индранил Загвар UNESCO чуулган, шилдэг төлөөлөгч